Podsumowanie całego cyklu Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów w Mini Badmintonie 2019

W minioną sobotę, 23 listopada 2019 roku w podpoznańskim Puszczykowie odbył się finałowy turniej w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodych Talentów 2019 w kategoriach U9 i U11 w mini badmintonie. Impreza składała się z sześciu turniejów rozegranych kolejno w Jastrowiu, Donaborowie (k. Kępna), Kleszczewie, Ostrowie Wielkopolskim, Kamionkach oraz we wspomnianym Puszczykowie. W cyklu wzięło udział aż 15. zawodników z naszej gminy reprezentując barwy SMS Kamionki.


Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką została Izabela Szymańska, która w kategorii U11 dziewcząt uplasowała się na trzecim miejscu w całym cyklu rozgrywek. Dwa oczka niżej, bo na miejscu piątym sklasyfikowano młodszą o roku Agatę Gratkowską. Dla obu dziewczyn był to drugi udział w tych rozgrywkach. Ponadto, wielkie gratulacje dla debiutantów za wzorową postawę na kortach badmintonowych rozstrzelonych po całym województwie.


Byli to:
Kategoria U9 dziewcząt: Dobrochna Majsner, Renata Wiśniewska.
Kategoria U9 chłopców: Szymon Węglarz, Marcel Porys, Wiktor Andrzejewski, Adam Maglewski.
Kategoria U11 dziewcząt: Oliwia Andrzejewska, Marcelina Majsner, Sonia Konys, Zofia Nadol.
Kategoria U11 chłopców: Cezary Sękacz, Kacper Kopczyński.


Dziękujemy Radnym Miasta i Gminy Kórnik, za wsparcie sekcji badmintonowej, w której rozwija swoje umiejętności ponad 25 zawodniczek i zawodników. Wyrazy wdzięczności dla rodziców naszych zawodników, którzy dzielnie przemierzali niemałe odległości, aby dotrzeć na zawody, a podczas organizacji turnieju w Kamionkach stanęli na wysokości zadania, organizując przepyszny poczęstunek dla uczestników i opiekunów. Firmą ITS Reklama i Poligrafia oraz Studio Przy Lesie niezmiennie dziękujemy za prowadzenie naszej witryny internetowej www.smskamionki.pl oraz umieszczanie na niej najwyższej jakości fotorelacji z naszych zawodów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania.